5 SPOSOBÓW NA MYCIE TWARZY, ABY SKÓRA TEGO NIE ZAPOMNIAŁA

5 SPOSOBÓW NA MYCIE TWARZY, ABY SKÓRA TEGO NIE ZAPOMNIAŁA

5 sposobów na mycie twarzy, aby skóra tego nie zapomniała.

Skóra jest narządem pamiętliwym. Lepiej jej nie prowokować.

1. Mycie twarzy na sucho

Kiedy po prostu bierzesz piankę na dłonie i myjesz twarz. Właściwy wariant: zwilżyć twarz, wymieszać piankę w dłoni z wodą, a dopiero potem – umyć. Ponieważ nawet najbardziej idealna pianka jest przeznaczona do mycia twarzy, a nie do czyszczenia jej na sucho. Skóra powinna być zwilżona PRZED nałożeniem pianki. To samo dotyczy wszystkich żeli pod prysznic. Nie można ich stosować na suchą skórę.

2. Umyć się jak najszybciej

„Metoda Toma Sawyera” – polega na tym, by szybko potrzeć twarz gdzieś pośrodku, opłukać, wytrzeć i dopiero wtedy otworzyć oczy. Cała procedura trwa około 5 sekund i może być stosowana przez strażaków w procesie zbierania się do pilnego wezwania. Trzeba lubić swoją twarz. W zdaniu “umyć twarz ostrożnymi okrężnymi ruchami” kluczowe słowo – ostrożnymi. Przez szybkie umycie twarzy nie osiągniesz niczego oprócz uszkodzonej skóry. Trzeba umyć całą twarz konsekwentnie. Oczywiście, jeżeli nie jesteś strażakiem.

3. Częściowe mycie twarzy

Proces mycia twarzy nie jest taki prosty, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Generalnie w ogóle nie jest prosty (patrz punkt 2). Mycie twarzy trzeba przeprowadzać okrężnymi ruchami (zamiast nacierać w górę i w dół). Nos i podbródek należy przemywać dłużej niż resztę twarzy, zwracając szczególną uwagę na skrzydła i okolice nozdrzy, a także obszar poniżej dolnej wargi. Obszar wokół oczu wypada umywać tak delikatnie, jak to tylko jest możliwe. Bo przez to, że mocniej przyciskasz palce do twarzy, skóra nie staje się czystsza. Po prostu rozciąga się.

4.Umyć i rozgrzać twarz

Woda do mycia twarzy powinna być ciepła (nie gorąca). Gorąca woda może zniszczyć barierę lipidową w ciągu kilku sekund, i nawet najbardziej inteligentna pianka tu nie pomoże.

5. Umyć i od razu wytrzeć twarz

W przypadku gdy używasz ręcznika, powinien on być przeznaczony tylko dla twarzy i musi być wymieniany maksymalnie raz na trzy dni (najlepiej codziennie). Nie można wycierać twarz na sucho oraz pozwolić jej całkowicie wyschnąć przed nałożeniem lotionu. Lotion należy nanosić na wilgotną skórę.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *