TO WSZYSTKO GRANAT

TO WSZYSTKO GRANAT

To wszystko granat

1. Ekstrakt z granatu w nowej piance Summus stymuluje syntezę akwaporyn. To oni odpowiadają za obieg wilgoci w skórze. Czyli za równomierne nawilżanie (i nie tylko na powierzchni naskórka). Dzięki temu pianka Summus nie tylko nawilża skórę, ale także pomaga jej lepiej przyswajać kolejną pielęgnację.

2. Niby skóra sama sobie nie poradzi …Nie poradzi. Nie wystarczy tylko równomiernie nakładać serum lub krem, aby skóra była jednorodnie nawilżona. Po pierwsze, nie jesteś ultraprecyzyjnym laserem, aby idealnie nanieść środek na twarz. Po drugie, twoja skóra nie jest idealna. Chciałaby zaabsorbować ten środek każdą komórką, ale nie potrafi.

3. Akwaporyny są białkami błonowymi, które tworzą kanały wodne i ułatwiają dostęp wody w komórki organizmu. Zmniejszenie ich funkcji w naskórku prowadzi do „nieuzasadnionego” odwodnienia skóry i naruszenia jej naturalnych mechanizmów ochronnych. To kiedy niby robisz wszystko poprawnie, a skóra nadal jest sucha i szorstka. W 2003 roku badania nad mechanizmami działania akwaporyn zostały oznaczone nagrodą Nobla w dziedzinie chemii. Oprócz wody, niektóre rodzaje akwaporyn mogą dostarczać do komórek i inne składniki kosmetyków. Na przykład witaminy i składniki odżywcze surowic.

4. Od akwaporyn zależy również poziom kwasowości skóry, co bezpośrednio wpływa na jej barierę ochronną. Do pielęgnacji skóry odchylenie poziomu kwasności w jedną lub w drugą stronę od normalnego jest szkodliwe. Gdy bariera ochronna jest słaba, wszystkie wysiłki będą ukierunkowane na jej przywrócenie, na przykład zamiast przywracania elastyczności skóry. Kiedy bariera jest zbyt silna, kosmetyki po prostu nie dostaną się wewnątrz skóry.

5. Akwaporyny są niezbędne dla kobiet, które dużo przebywają na słońcu. Nawet jeśli dużo opalałaś się w młodości, a teraz bez ochrony przeciwsłonecznej nie wychodzisz z domu, zdolność komórek skóry do zatrzymywania wilgoci, niestety, jest już i tak osłabiona.

SUMMUS CLEANSING FOAM http://shiawasedo.pl/product/summus-cleansing-foam/

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *