4 WITAMINY, KTÓRYCH TWOJA SKÓRA POTRZEBUJE KAŻDEGO DNIA

4 WITAMINY, KTÓRYCH TWOJA SKÓRA POTRZEBUJE KAŻDEGO DNIA

4 witaminy, których Twoja skóra potrzebuje każdego dnia.

1.Witamina C

Prawie najważniejsza. Najsilniejszy antyoksydant, zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem UV, hamuje aktywność tyrozynazy, która bierze udział w syntezie melaniny. Chroni również inne przeciwutleniacze i witaminę E przed utlenianiem. Witamina C również może rozjaśnić plamy pigmentowe. W kosmetykach Shiawasedo używa się glukozydu askorbylu – stabilizowanej postaci witaminy C.

2. Witamina E

Wyrównuje koloryt skóry i przyspiesza regenerację tkanek, zapobiega powstawaniu blizn (np. Po trądziku). Pomaga wzmocnić ściany naczyń włosowatych, dzięki czemu łagodzi porowate oczka, zmniejsza i rozjaśnia siniaki pod oczami. Jest ona w kremie dla powiek śmietanie i w rozjaśniającej surowice .

3. Witamina A

W połączeniu z witaminami E i C zmiękcza i poprawia strukturę skóry, zapobiega pojawianiu się plam pigmentowych, zapobiega powstawaniu zmarszczek, wspiera syntezę kolagenu i glikozoaminoglikanów, które zachowują elastyczność i niezbędny poziom nawilżenia skóry. Palmitynian retinylu – stabilizowana postać witaminy A – jest stosowany w maskach Shiawasedo,również w Summus Momentum.

4. Witamina B6

Odbudowuje uszkodzone tkanki, przyspiesza przemianę materii w komórkach naskórka, pomaga włóknom kolagenowym zachować ich kształt, zatrzymuje procesy zapalne. Jest w kremie dla ciała Shiawasedo.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *