10 WAŻNYCH DROBIAZGÓW, KTÓRE UCZYNIĄ, ŻE TWOJA PIELĘGNACJA BĘDZIE JAKOŚCIOWĄ

10 WAŻNYCH DROBIAZGÓW, KTÓRE UCZYNIĄ, ŻE TWOJA PIELĘGNACJA BĘDZIE JAKOŚCIOWĄ

10 ważnych drobiazgów, które uczynią, że Twoja pielęgnacja będzie jakościową

1. Nawilż skórę przed umyciem
Jakakolwiek pianka, nawet ubita w dłoniach z wodą, nie powinna być nakładana na suchą twarz. Jest to szczególnie ważne rano, kiedy możesz nawet pomylić między sobą pastę do zębów a piankę do twarzy, nie mówiąc już o zapomnieniu zwilżenia twarzy.

2. Opłukaj twarz po użyciu wody micelarnej
Micele zbierają i zachowują w sobie cząsteczki tłuszczu i brudu ze skóry. Możesz zostawić je na swojej twarzy tylko w przypadku, gdy w ogóle nie możesz się umyć. Ale przy pielęgnacji w domu – nigdy.

3. Nie pozwól, aby lotion wyschnął
Wszelkie maski i surowice nakłada się na skórę nawilżoną lotionem. Jak nie zdążysz, to esencja nie sięgnie dalej niż naskórek. A wszystko to, co odpowiada za elastyczność skóry znajduje się głębiej.

4. Nie pocieraj surowicy
Esencję, serwatkę i ekstrażel nanosi się klepiąc palcami lub za pomocą bawełnianego wacika.

5. Rozgrzej krem do twarzy
Krem jest najbardziej gęstą strukturą i może być trudny do wchłonięcia, gdy jego temperatura bardzo się różna od temperatury skóry. Pocierając krem pomiędzy dłonie nałóż na twarz, delikatnie dociskając dłonie do twarzy (tutaj bez klepnięć).

6. Trzymaj bawełniany płatek kosmetyczny poprawnie
Przy pomocy płatków
bawełnianych każdy środek kosmetyczny będzie rozprowadzony równomiernie, ale by to się stało musisz poprawnie stosować je. Jak prawidłowo trzymać płatki bawełniane w ręce możesz zobaczyć na stronie – Summus Everyday Cotton

7. Nie wycierać ciała po prysznicu
Krem do ciała jest lepiej rozprowadzony i działa bardziej efektywnie w przypadku nałożenia go na wilgotną skórę.

8. Nie przesadzaj
Pielęgnacja nie zawsze przynosi spójne wyniki tak szybko, jak byśmy chcieli. Ale nie możesz spróbować przyspieszyć tego procesu poprzez codzienny peeling lub przez “nadużycie” masek. To nie zadziała.

9. Postępuj zgodnie z instrukcjami
Jak maska jest zalecana do stosowania i relaksu, nie możesz łączyć tej procedury ze sprzątaniem, braniem prysznica lub wspinaczką.I nie chodzi tu o psychologię. Środek po prostu nie zadziała w pełni.

10. Nie skąp się
I nie mówimy o pieniądzach. Pielęgnacja jakościowa wymaga czasu.Surowicy nie należy nakładać „aby jak najszybciej” i nie należy pozwalać na jej wchłanianie przed nałożeniem kremu. Nie usuwaj tuszu z oczu wraz z kremem podkładowym z twarzy. Musisz cieszyć się z tego procesu.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *